Pár slov o mně

_LBF5695-zm

Mé jméno je Lidka Hénková. Když jsem vydala svoji povídkovou knížku Rub a líc života, prožívala jsem a stále prožívám obrovskou vnitřní radost. Tryská z poznání, že všichni, kteří si knihu přečetli a mluví o ní, vnímají většinou stejně jako já obrovskou touhu po pevných kořenech a křídlech, která dovolují vzlétnout nad všednost obyčejných dnů. Všichni chceme být pevně ukotveni a přitom se vztahovat vzhůru. Toužíme po obyčejných věcech; takových, které se nedají nikde koupit, ale jsou samozřejmé; rodině, přijetí, humoru, lásce, prahneme po slušném a poctivém lidství, současně potřebujeme intenzivně vnitřně prožívat, že je něco, co nás přesahuje, čemu se musíme více či méně odevzdat, k čemu se můžeme upínat, když jsme na pokraji sil nebo zaskočeni realitou života.

Překvapeně zjišťuji, že kolem nás je spousta lidí dychtících po slovech, která měli slyšet už jako malé děti. Skrze tento web se s Vámi chci podělit o příběhy, poezii, pohádky, fejetony, sdílet své skromné poznání ztřeštěnosti, laskavosti a tajemnosti našeho bytí. Přeji si, abyste alespoň na malinkou chvíli prožili pocit, že jste výjimeční a úžasní. A velmi toužím po tom, abyste po přečtení mých textů nabyli neotřesitelnou jistotu, že to tak opravdu je.

V posledním odkaze „Čtenáři napsali“ je hodně pěkných slov a povzbuzení.

Všech těchto pochval si nesmírně vážím; věřte mi, že nic z toho, co předávám, není moje zásluha, ale dar, který se  dáváním množí a obdarovává také mne.  Je však důležité vědět, že nebýt Vás, přátel, známých, lidí, kteří mi dáváte najevo, že Vás moje psaní baví, občerstvuje, rozesmává a hladí, nebylo by nic.

Stejně jako život je jen o vztazích, tak i mé psaní je o Vás a pro Vás.

Děkuji Vám a zůstávám s pokorným srdcem, hlubokou úctou a velkou vděčností.   Budu ráda za Vaše připomínky a komentáře.

                                                                         e-mail: akdilka@gmail.com 

A co je absolutně nejdůležitější pro Vás, čtenáře mého webu?

Odkaz „Ukázky, novinky a občasné mudrování“, na kterém po otevření najdete novinky z fejetonů, poezie, ukázky vystoupení, písniček, které jsem otextovala – je to takový roztomilý zmatek toho, co zrovna mám v hlavě, připravuji, oprašuji, chystám nebo co mne jednoduše napadá.

Ať se Vám líbí!