Tvorba pro dospělé

oko.jpgsbírka poezie Tiché volání

Jednou se mne kamarád ptal, jak vzniká moje poezie. Musím sedět a hloubat? Přemýšlet a pak psát? Mám téma, které chci popsat, zveršovat?

Netuším, jak to mají jiní, se mnou je to mnohem jednodušší. Básničky mne napadají bez varování. Někdy uprostřed noci, jindy cestou tramvají, pak ráno. A když mi zaťukají na dveře, musím jít a psát. Je to hned. Není s tím žádná práce. Jen obrovská radost.

Tiché volání_ukázka

Tiché volání_Domov

Tiché volání_Když dospívá dcera

Tiché volání_Když mě necháš odejít

 

Tato sbírka je k zakoupení jako e-book. Pokud se Vám líbí, kontaktujte mne.

 

—————————————————————————————————————————————–

Povídková kniha Rub a líc života

_LBF5699Na 46 kratších povídek citlivé autorky vypovídá často o mezních situacích života lidí, kteří nežijí právě na výsluní. Také proto, že jsou psané většinou v první osobě, mají sílu autenticity, hrdina či hrdinka vyprávějí sami a o sobě, svěřují se otevřeně a bezelstně čtenáři. Hledají v sobě sílu, a u druhých oporu, lásku, bezpečí. Jako například matka devíti dětí v povídce Mařenka, jejíž synek zastřelí omylem v dětství svého brášku.

Všichni máme v životě cosi, s čím se musíme prát, vyrovnávat. Jiné povídky pracují navzdory drsným problémům hrdinů s humorem i sarkasmem. Autorka zvolila pro každého hrdinu vlastní jazyk odpovídající prostředí, ve kterém se pohybuje. I když jsou mnozí hrdinové bezvěrci, příběh provází duch křesťanských hodnot a nadějí, které nejsou příliš vzdáleny od těch humanistických. Nejsou výrazně spjaté s nějakou dobou, zabývají se nejčastěji dramatickými vztahy v rodinách. Nenásilnou a dojemnou mravoučností přinášejí úlevu a vyzývají k zamyšlení.

Rub_a_líc_ukázka

 

Tato kniha je stále k dispozici v tištěné podobě, zbývá už jen pár kusů, proto objednávejte rychle!